Dominika urodziła się 12 maja 2006 roku w Krakowie. Jest bardzo pogodną i energiczną dziewczynką. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono u niej dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem czterokończynowym (postać piramidowo-pozapiramidowa) oraz padaczkę objawową.

Aby w miarę sprawnie funkcjonować w przyszłości, Dominika wymaga wieloprofilowej rehabilitacji ruchowej. Codzienne ćwiczenia i nieustanna praca nad osiągnięciem właściwej sprawności obecnie możliwe są tylko w Ośrodku Rehabilitacyjnym, gdyż rodzice nie dysponują koniecznym sprzętem do rehabilitacji w domu. Dojazdy są dużym kosztem dla całej rodziny, ale nie mają oni innego wyjścia. Chcą zapewnić córce jak najlepsze możliwości.

W celu uzyskania optymalnego rezultatu konieczna jest kontynuacja ćwiczeń w warunkach domowych. Jest to możliwe tylko pod warunkiem, że Dominika będzie miała specjalny „niebieski kombinezon” rehabilitacyjny THERA TOGS, który pozwoli na stabilizację postawy i ułatwi skoordynowanie ruchów. Kombinezon, niestety, nie jest refundowany przez NFZ. Koszt jego zakupu to 730 $, czyli około 2600 złotych.

Dzięki rehabilitacji Dominika będzie sprawniejsza, a „niebieski kombinezon” ułatwi jej robienie postępów.

W dniu 2.02.2012 na konto rodziców Dominiki przekazaliśmy kwotę 2.600,00 zł – zebraną dzięki hojności odwiedzających portal www.siepomaga.pl.

Wspomniana kwota w wysokości 1820,00 zł (780,00 zł dofinansowanie PCPR) zostanie przeznaczona na zakup kombinezonu THERRA TOGS, a pozostała kwota w wysokości 349,13 zł na pokrycie zakupu specjalistycznego obuwia oraz części zamiennych do wózka inwalidzkiego OTTO BOCK.

Kwota 430,87 zł zostanie zaś przeznaczona (zgodnie z informacją uzyskaną od mamy Dominiki, Pani Wioletty Kopczyk) na zakup plastrów rehabilitacyjnych.

Informujemy również, że w 2011 roku z odpisów 1% podatku przeznaczonych dla Dominiki (zebrana kwota 6.000,00 zł) zakupiliśmy dla dziewczynki specjalistyczne wózki dla dzieci niepełnosprawnych o łącznej wartości wartości 4.800,00 zł.

Pozostałe środki będą sukcesywnie przekazywane rodzicom na zakup koniecznych przedmiotów celem prawidłowej pielęgnacji niepełnosprawnej Dominiki. Do tej pory sfinansowano:

  • zakup kombinezonu
  • zakup obuwia
  • zakup części do wózka inwalidzkiego

W imieniu Dominiki, Rodziców i Stowarzyszenia Pomocy Szkole „Małopolska” serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc. Dzięki Państwa Pomocy Dominiczka, ma swój „NIEBIESKI KOMBINEZON”.