Gabrysia urodziła się w 2004 roku. Około drugiego roku życia u dziewczynki stwierdzono padaczkę ze stanami nieświadomości. Nieprzewidywalne napady choroby w znaczący sposób wpływały na rozwój dziewczynki, a podawane leki okazywały się mało skuteczne. Po wielu konsultacjach lekarskich postawiono ostateczną diagnozę. Gabrysia ma padaczkę lekooporną z napadami częściowo złożonymi.

Pomimo, że co pół roku dziewczynka otrzymuje coraz to nowsze leki antypadaczkowe, poprawy jej stanu wciąż nie widać.

Rozwój psychomotoryczny dziewczynki jest nieharmonijny i osłabiony, co w konsekwencji zaburza również jej rozwój intelektualny. Gabrysia ma problemy z zapamiętywaniem i mówieniem. Choć ma już skończone siedem lat, potrafi budować jedynie bardzo proste zdania.

Dodatkowo dochodzą problemy z utrzymaniem równowagi oraz koordynacją wzrokowo-słuchową, co powoduje że codzienne czynności, takie jak mycie, ubieranie, jedzenie sprawiają olbrzymią trudność.

Chcąc nie dopuścić do zbyt głębokiego uwstecznienia dziewczynki, rodzice podjęli wysiłek finansowy polegający na wsparciu rozwoju ruchowego córki poprzez intensywną rehabilitację (hipoterapia, dogoterapia, ćwiczenia z rehabilitantem i inne). Jak na razie jest to jedyna skuteczna metoda walki o Gabrysię.

Niestety, każda forma rehabilitacji wymaga ogromnych nakładów finansowych, co w znacznym stopniu paraliżuje domowy budżet i uniemożliwia zaangażowanie dodatkowych nakładów finansowych. W przypadku Gabrysi bardzo pomocny byłby rowerek rehabilitacyjny, który pozwoliłby na ograniczenie jej niepełnosprawności ruchowej, umożliwiając koncentrację na rozwoju intelektualnym dziewczynki.

Koszt takiego rowerka to około 2500 złotych. Dlatego zwracamy się do Państwa, Ludzi Dobrej Woli, o wsparcie i pomoc w zakupie tego urządzenia.