Marcinek urodził się 28 maja 2002 roku w Krakowie, jako wcześniak w 33 tygodniu ciąży. Ważył zaledwie 1,01 kg z 38 cm długości ciała – obciążony Zespołem Downa. W 10 dobie życia rozpoznano u niego posocznicę (sepsę), którą leczono antybiotykami. Marcinek był karmiony do 22 doby życia pozajelitowo. Na oddziale intensywnej terapii przebywał ponad 2 miesiące. Marcin jest dzieckiem bardzo pogodnym, wesołym i otwartym w stosunku do innych ludzi. Niestety, z powodu nawracających infekcji ma bardzo ograniczony kontakt z rówieśnikami. Często opuszcza zajęcia szkolne i jest leczony antybiotykami. Pomimo stymulacji odpowiednimi lekami i stałej kontroli laryngologicznej i alergologicznej, ma słabą odporność. Chłopiec jest także pod stałą opieką endokrynologiczną, a ze względu na niedoczynność tarczycy poddawany leczeniu farmakologicznemu. Ma również wadę wzroku i nosi okulary. W ostatnim czasie przeszedł operację przepukliny pachwinowej.

Ze względu na swoje dolegliwości Marcinek uczestniczy w zajęciach z hipoterapii, która sprawia Mu wiele radości. Służy poprawie funkcjonowania w sferach fizycznej, emocjonalnej, poznawczej i społecznej. Podnosi również jego sprawność, powodując zmniejszenie zaburzeń emocjonalnych oraz rozwijając pozytywne relacje społeczne.

Rodzice starają się jak mogą zapewnić chłopcu najlepszą opiekę. Wyjeżdżają na turnusy rehabilitacyjne, hipoterapię, rehabilitację, zajęcia logopedyczne.

Celem poprawy sprawności fizycznej chłopca zwracamy się do Państwa w imieniu swoim, rodziców i chłopca o pomoc w zakupie rowerka rehabilitacyjnego. Rower przeznaczony jest głównie do rehabilitacji ruchowej dzieci z niedużym zachwianiem równowagi. Wyposażony w amortyzowane podpory z bocznymi kółkami, umożliwia korygowanie równowagi. Koszt zakupu roweru to 2100 złotych.

Dzięki Państwa hojności i sercu bardzo szybko udało zgromadzić się potrzebną kwotę w wysokości 2100,00 zł.

Rowerek wykonywany jest na specjalne zamówienie i przystosowywany do konkretnego dziecka. Na wiosnę Marcin będzie mógł już nim jeździć, jednocześnie poprawiając swoją sprawność fizyczną. W dniu 2.02.2012 opłaciliśmy fakturę w wysokości 2050,00 zł wystawioną na Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska na zakup rowerka dla Marcinka.

W imieniu Marcina, Rodziców i Stowarzyszenia Pomocy Szkole „Małopolska” serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc. Dzięki Państwa Pomocy chłopiec, ma swój „TURKUSOWY ROWEREK” i będzie mógł podobnie jak zdrowi rówieśnicy „szusować” po okolicy.