Strona główna 9 Pomagamy dzieciom

Pomagamy dzieciom

Zdjęcie Klaudii z pieskiem

Pomoc dla Klaudii

Do naszej akcji 1% odpisów w ramach akcji POMÓŻ DZIECKU dołączyła Klaudia Stenzel (ur. 13.05.2005 roku)

Zdjęcie przedstawia 2 ręce złożone w kształcie serca

WYBUDŹMY ROBERTA!

Matka Roberta zwróciła się do naszego stowarzyszenia z prośbą o pomoc i wsparcie poprawy stanu zdrowia swojego 17-letniego syna  w akcji 1% odpisów. Robert był operowany  w sierpniu 2015 roku na guza mózgu. Obecnie chłopiec  jest w śpiączce, musi być systematycznie rehabilitowany.

Zdjęcie przedstawia Marysie z pluszakiem

Pomoc dla Marysi – „ZANIM SIĘ UDUSZĘ”

Witajcie. Jesteśmy rodzicami 3-letniej Marysi. Nasza córeczka od urodzenia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. To ciężka choroba genetyczna, w dodatku nieuleczalna.

Zdjęcie przedstawia Adasia pijącego picie

Adaś Towarek – POWSTRZYMAĆ SWĘDZENIE

Współpracując z Myślenickim Klubem Szachowym organizującym różnorodne imprezy popularyzujące sport szachowy, Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska” udzieliło dofinansowania do wyjazdu na zawody do Warszawy Katarzynie Adamowicz – reprezentantce tegoż Klubu. Katarzyna Adamowicz, zakwalifikowała się do 10-osobowego finału 66-tych Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet w Szachach 2014.

Zdjęcie przedstawia Kacpra znajdującego się na polu

Kacper Czechowicz – UTRZYMAĆ PADACZKĘ W RYZACH

Kacper urodził się w zamartwicy – otrzymał zaledwie 1 punkt w skali Apgar. W wyniku niedotlenienia okołoporodowego cierpi na całościowe zaburzenie rozwoju, na które składa się czterokończynowe porażenie mózgowe, padaczka oraz zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Zdjęcie przedstawia Monikę siedzącą na trawie

Monika Niemiec – „PÓJŚĆ TAM, GDZIE NOGI PONIOSĄ”

Monika urodziła się 25 marca 1999 roku. Przyszła na świat razem ze swoim bratem bliźniakiem, Robertem. Oboje z powodu zachwiania gospodarki jonowej organizmu doznali porażenia mózgowego – Robert lekkiego, Monika bardzo ciężkiego.

Zdjęcie przedstawia Marcina trzymającego dwa telefony

Marcin Okrutniak – „TURKUSOWY ROWER”

Marcinek urodził się 28 maja 2002 roku w Krakowie, jako wcześniak w 33 tygodniu ciąży. Ważył zaledwie 1,01 kg z 38 cm długości ciała – obciążony Zespołem Downa.

Zdjęcie przedstawia Gabrysie na tle gór

Gabriela Witomska – „GABI I JEJ BRYKA”

Gabrysia urodziła się w 2004 roku. Około drugiego roku życia u dziewczynki stwierdzono padaczkę ze stanami nieświadomości. Nieprzewidywalne napady choroby w znaczący sposób wpływały na rozwój dziewczynki, a podawane leki okazywały się mało skuteczne.

Zdjęcie przedstawia Kamile na szarym tle

Kamila Słoma – REHABILITACJA

Kamilka urodziła się w 2002 roku i jest żywą dziewczynką dobrze rozwijającą się umysłowo i psychicznie. Kamilka urodziła się zdrowa z widocznymi po dwóch tygodniach plamami na twarzy i szyi, które okazały się naczyniakami.

Zdjęcie przedstawia Mateusza w łóżeczku

Mateusz Wójcik – „WÓZEK REHABILITACYJNY DLA MATEUSZKA”

Mateuszek urodził się 15 grudnia 2008 roku. Nic nie wskazywało na problemy ze zdrowiem i został oceniony zaraz po porodzie na najlepszą ocenę 10/10 w skali Apgar. W czwartej dobie życia zaczęły pojawiać się objawy odbiegające od zdrowo rozwijającego się dziecka, głównie przy bierności w poruszaniu nóżkami i trzymaniu stabilnie główki.

Zdjęcie przedstawia Patryka w wózku dla dzieci

Patryk Kura – „POMÓŻMY PATRYCZKOWI”

PatryczekKura urodził się 21.03.2007 w Krakowie. W czwartym tygodniu życia rodzice zauważyli, że synek jest coraz słabszy, coraz mniej aktywny ruchowo.

Zdjęcie przedstawia Dominikę

Dominika Kopczyk – „NIEBIESKI KOMBINEZON”

Dominika urodziła się 12 maja 2006 roku w Krakowie. Jest bardzo pogodną i energiczną dziewczynką. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono u niej dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem czterokończynowym (postać piramidowo-pozapiramidowa) oraz padaczkę objawową.

Zdjęcie przedstawia Monikę z pieskiem na zielonym tle

MONIKA

Monika od 25 lat zmaga się z chorobą.Tak jak każdy młody człowiek ma swoje marzenia, kocha przyrodę i zwierzęta, ale przede wszystkim pragnęłaby być choć trochę samodzielna. Niestety leczenie i rehabilitacja wymagają dużych nakładów finansowych, których brakuje rodzinie. Aby chociaż w minimalnym stopniu poprawić egzystencję Moniki potrzebna jest dalsza systematyczna rehabilitacja i leczenie. Dlatego prosimy ludzi ,,wielkiego serca” o pomoc i wsparcie dla Moniki.

Zdjęcie przedstawia Anie w pokoju

ANNA SZOSTAK

Ania ma 10 lat i chodzi do szkoły specjalnej. Od urodzenia ma upośledzenie umysłowe które znacznie ogranicza mozliwosci samodzielnej egzystencji. Wymaga pomocy zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych. Chciałaby pływać , jeździć konno, tańczyć.  Wymaga leczenia specjalistycznego , opieki psychiatry i neurologa. Wspomóż leczenie Ani: KRS 0000052078, Cel szczegółowy: Anna Szostak

Zdjęcie Basi na białym tle

MILOWY KROK BASI

Basia jest osobą niepełnosprawną . Niezbędna jest w jej przypadku rehabilitacja. Wspomóż Basię dokonując wpłaty na konto w KBS  nr 48 8591 0007 2070 0125 4500 0005 z dopiskiem „DLA BASI KNAP”. Dziękujemy za każdą wpłaconą kwotę!  

Basia ma obecnie 33 lata i od dziecka zmaga się z niepełnosprawnością, padaczką lekooporną oraz opóźnieniem w rozwoju intelektualnym. Sześć lat temu zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane boczne (zanik mięśni nóg i rąk z uszkodzeniem neuronu ruchowego). Basia pomimo ciężkiej choroby jest wesoła, lubi muzykę i często się uśmiecha. Chce jak każdy z nas cieszyć się życiem.  Niestety choroba postępuje i jak dotąd nie ma na nią skutecznej terapii i szansy na wyleczenie.  Basia potrzebuje codziennej rehabilitacji i specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego.

Najpilniejszą potrzebą jest zakup SCHODOŁAZA KROCZĄCEGO. Koszt takiego sprzętu to kwota około 30.000,00 zł. Zakup może być zrefundowany przez PEFRON, jednak potrzebny jest wkład własny w wysokości 10% wartości – około 3000,00 zł.

Formularz kontaktowy

Kontakt

12 413 52 30

od 9.00 do 15.00

biuro@spsm.edu.pl

Email do biura

ul. Rzeźnicza 2a, 31-540 Kraków

Adres siedziby